Reisschema vogelreis Extremadura
Dag 1 Amsterdam - Madrid - Trujillo
Dag 2 Omgeving Trujillo
Dag 3 Nationaal park Monfragüe
Dag 4 Steppegebieden rond Trujillo
Dag 5 Rietmoerassen van Arrocampo
Dag 6 Sierra de Gredos
Dag 7 Monroy
Dag 8 Madrid - Amsterdam
Inbegrepen
Vlucht, luchthavenbelasting, alle overnachtingen, alle maaltijden, vervoer ter plaatse, lokale Nederlandse gids
Niet inbegrepen
Drank, fooien en uitgaven van persoonlijke aard.
Extra
Toeslag eenpersoonskamer 210,-
Prijs
EUR 1295,-
Reisbegeleiding
Godfried Schreur
Aantal deelnemers
Minimaal 5, maximaal 18
Accommodatie
Middenklasse hotel
Zwaarte reis
Korte wandelingen
Klimaat
Mooi voorjaarsweer met temperaturen van 18 tot 25 graden, kans op regen
| Boek deze reis |
|
Spanje, vogelrijk Extremadura blijft een klassieker
Extremadura, ten noorden van Andalusië en grenzend aan Portugal, is een autonome regio in het binnenland van het Iberisch Schiereiland. Het heeft een mediterraan klimaat, dat getypeerd wordt door milde, vochtige winters en kurkdroge, hete zomers. Het in het zuidwesten van Spanje gelegen gebied is groter dan Nederland, maar telt slechts circa één miljoen inwoners. De naam Extremadura geeft al aan dat het leven in dit onbarmhartige gebied altijd zwaar is geweest. Veel inwoners ontvluchtten al eeuwen geleden de armoede in de streek, en werden bijvoorbeeld ontdekkingsreiziger.
Het betekent voor de natuurliefhebber dat er prachtige uitgestrekte gebieden met weinig of geen menselijke beïnvloeding te zien zijn. Van één grote wildernis is echter geen sprake want de extensieve landbouw, en met name de veehouderij, bepaalden en bepalen het landschap. En in dat landschap zitten verbazingwekkend veel vogels!
Extremadura kent een grote variatie aan landschapstypen, zoals hoog- en laaggebergte, heuvellandschappen, steppen, grote en kleine rivieren, stuwmeren, irrigatiegebieden en, misschien wel het meest typische, de dehesa. Dit Spaanse woord kan het best vertaald worden als 'boomweide'. De dehesa bestaat uit uitgestrekte, meestal heuvelachtige landerijen, met een groot aantal min of meer verspreid staande steen- of kurkeiken en met een grazige vegetatie als ondergroei. Hier wordt aan extensieve veehouderij gedaan. Het onder vogelaars meest bekende park in de Extremadura is het prachtige Nationaal Park Monfragüe.
We vliegen aan op Madrid en van daar gaat de vogelreis naar Trujillo. Onderweg zullen we verschillende stops maken en alvast kunnen genieten van typische soorten van dit gebied zoals Bijeneter en Scharrelaar.
Op de tweede dag verkennen we de omgeving van het hotel te voet en gaan op zoek naar onder andere Blauwe Ekster, Kleine Zwartkop en Cirlgors. In de middag brengen we een bezoek aan de stuwdam van Canaveral, waar een kolonie Vale Gieren is gehuisvest. We maken hier ook kans op Havikarend.
De derde dag gaan we naar Nationaal Park Monfragüe. We zullen in dit gebied verschillende bekende observatiepunten bezoeken, zoals de Salto de Gitano (Peña Falcón) en het Moorse kasteel, maar ook wat minder bekende plekken. In dit nationale park broeden drie verschillende soorten gieren waaronder de imposante Monniksgier. We gaan ook op zoek naar de zeldzame en endemische Spaanse Keizerarend.
De vogelreis gaat verder met een bezoek aan de steppen rond Trujillo en Cáceres. Dit is het gebied van baltsende Grote en Kleine Trappen, Griel, Witbuik- en Zwartbuikzandhoen, Kuifkoekoek, Grauwe Kiekendief, Westelijke Blonde Tapuit en verschillende soorten leeuweriken. In het rietmoeras van Arrocampo bezoeken we verschillende vogelobservatiehutten voor Purperkoet, Steltkluut, Lachstern en 7 verschillende soorten reigers. Grijze Wouw is een regelmatige verschijning in de omgeving. Andere leuke soorten in dit gebied zijn: Spaanse Mus, Kuifkoekoek, Blauwe Ekster, Hop, Kleine Torenvalk, Rode Wouw en Witte Ooievaar.
De volgende dag bezoeken we de Sierra de Gredos. In dit prachtige bergachtige gebied maken we bij snelstromende beken kans op Waterspreeuw en Grote Gele Kwikstaart. Hoger in de bergen kijken we uit naar Steenarend, Grijze Gors, Provencaalse Grasmus en met een beetje geluk de Ortolaan. Na de Sierra de Gredos staan de steppen en dehesas rond Monroy op het programma.
Vandaag hebben we kans op Wit- en Zwartbuikzandhoenders, maar ook andere steppevogels zullen we in de gaten houden.
Vanuit Monroy rijden we terug naar Madrid voor onze vlucht naar Amsterdam.
|