Expeditiecruise Chathameilanden
Thuisbasis van de bedreigde Black Robin en Magenta Petrel
VogelreisNatureBreaksExpeditiecruiseGroepsreisChatham Islands
Ontdek verbazingwekkende endemische dieren in het wild, ontmoet de lokale bevolking en ervaar behoud in actie terwijl we door de ongelooflijk diverse archipels van de Chatham, Antipodes en Bounty-Islands reizen.
De endemische soorten van Chatham Islands
Op de eilanden komen een groot aantal endemische planten en vogels voor, zoals Magentastormvogel, Chathamalbatros, Chathamscholekster, Chathammangrovezanger en Chathamduif.
Black Robin en Magenta Petrel
Tijdens verkenningen rond de archipel horen we opmerkelijke verhalen over de herontdekking en het bevolkingsherstel van de Black Robin, die aan de rand van uitsterven stond, en de ernstig bedreigde, endemische vogelsoort Magenta Petrel (Chatham Island Taiko). Het voortdurende zorgvuldige beheer van deze ernstig bedreigde soorten dient als baken van hoop en inspiratie voor natuurbeschermers overal ter wereld. De rederij heeft een uitstekende "track record" als het gaat om het zien van een aantal Chatham Island Taiko tijdens haar reizen naar de Chatham-archipel en we hopen het geluk tijdens deze expeditie voort te zetten.
Wat is inbegrepen
Inclusief
- Transfer van hotel in Invercargill naar het schip
- Alle excursies met zodiacs
- Department of Conservation gelden en vergunningen
- Alle landexpedities zoals deze in de beschrijving staan
- Alle overnachtingen aan boord
- Alle maaltijden aan boord, incl. koffie/thee en snacks
- Post-expedition trip log
- Engelstalige expeditieleider
Exclusief
- Internationale vlucht
- Visum en immigratiekosten
- Eventuele hotelovernachtingen
- Drankjes, fooien en uitgaven van persoonlijke aard
- Landingfee USD 100,- p.p.
- Bijdrage GGTO Garantiefonds: EUR 15,- (EUR 30,- bij een totale reissom > EUR 10.000,-)
Extra
- Zakgeld voor persoonlijke uitgaven
We verzamelen bij het Ascot Park Hotel in Invercargill, voor de transfer naar ons expeditieschip. Nadat iedereen geïnstalleerd is, kunt u de andere deelnemers aan deze expeditiecruise ontmoeten en tevens enkele medewerkers van het expeditieteam, voordat we richting de Antipodes Islands varen.
Dag 2 Op zeeVandaag is een dag voor pelagische vogels. Soorten die vaak worden aangetroffen, zijn onder andere Wandering Albatross, Southern Royal Albatross, Black-browed Albatross, Campbell Island Albatross, Light-mantled Sooty Albatross, Salvin’s Albatross, Grey-headed Albatross, Northern and Southern Giant Petrel, Sooty Shearwater en Little Shearwate Dit is een van de weinige plaatsen waar Fairy Prion, Fulmar Prion en Antarctic Prion samen voorkomen; en andere zoals Soft-plumaged Petrel, Mottled Petrel, White-headed Petrel, Grey-faced Petrel, White-chinned Petrel, Grey-backed Storm-petrel, Wilson’s Storm-petrel, Black-bellied Storm-petrel en Common Diving-petrel.
Dag 3 Antipodes IslandsAntipodes Island is een van de meest geïsoleerde, onbekende en ruige eilanden van Nieuw-Zeeland zijn Sub-antarctische eilanden. Aan land gaan op dit eiland is niet toegestaan dus varen we met de zodiac dicht onder de kust om zo hopelijk de Antipodes Island en Reischek’s Parakeet te zien. We zien mogelijk ook de Antipodes ondersoort an de New Zealand Pipit. Daarnaast genieten we uitgebreid van de mooie Erect-crested en Rockhopper Penguins die langs de kustlijn broeden. Hier zien we meestal ook goede aantallen Antarctic Terns en Kelp Gulls.
Dag 4 Bounty IslandsWe komen aan op de Bounty Islands wiens naam is schril contrast staat met de scherpe granieten kegels waar de zuidelijke oceaan met geweld op neerkomt. We maken hier een zodiac cruise in de vroege ochtend. Erect-crested Penguin, Fulmar Prions en de endemische Bounty Island Shag staan hopelijk op ons lijstje deze ochtend! Na de zodiac cruise vertrekken we in de richting van de Chatham Islands. De middag hopen we weer een mooie selectie zeevogels te zien waaronder de Northern Royal, White-capped en Salvin’s Albatross, Northern Giant Petrel, Cape Petrel, Antarctic Fulmar, Mottled Petrel, Soft- plumaged Petrel, Broad-billed Prion, Fulmar Prion, White-chinned Petrel, Sooty en Little Shearwater, Grey-backed and Black- bellied Petrels maar ook de Wilson’s Storm Petrel. We maken hier ook kans op het zien van de Chatham Island Petrel en we letten extra goed op om de Magenta Petrel op te kunnen pikken.
Dag 5 - 8 Chatham IslandsWe zetten onze reis voort richting Chatham Island. Tegen de avond zullen we de eilanden bereiken en de Sub-antarctische Convergence Zone is traditioneel erg dichtbij de regio waar we doorheen varen. In de namiddag zullen we aankomen bij de spectaculaire Pyramid Rock – de enige broedplek van de Chatham Island Albatross. In nauwe samenwerking met de bevolking van de Chathameilanden, bezoeken we de volgende plaatsen:
Waitangi: de grootste nederzetting van Chatham Island. Nabij de landingsplek zouden we de Chatham Island Shag moeten zien. Lokale bussen en Land Rovers brengen ons naar de zuidkust waar zich het Tuku Reserve bevindt. Hier worden we op privéterrein rondgeleid door de lokale bevolking. Tijdens onze bushwalk hopen we de Chatham Island Warbler en Pigeon te zien te krijgen. Het grootste deel van Chatham Island is gecultiveerd en in deze omgeving zien we veel voor ons bekende Europese soorten!
Mangere en Little Mangere Island: waar we verhalen over het bijzondere verhaal van de redding van de Black Robin. In de 70er jaren bestond de totale wereldpopulatie van deze soort nog maar uit zes individuen. Momenteel zijn dat er rond de 250!
South East Island: een van de mooiste natuurreservaten ter wereld, en maken we een zodiaccruise, omdat aan land gaan hier verboden is. Daarbij hopen we op waarnemingen van de zeldzame Shore Plover en de Chatham Island Oystercatcher. We zouden hier ook de Pitt Island Shag, Tui, Tomtit en Red-crowned Parakeet moeten zien.
Op weg naar Christchurch zullen we de Chatham Rise oversteken; dit voedselrijke water overlapt de noordellijke pelagische soorten en volgens uit zuidelijk gebied. Hier kunnen we onder andere de Wandering Albatross, Royal Albatross, Salvin’s Albatross, Cape Petrel, Westland Black Petrel and Cook’s Petrel zien.
Dag 10 ChristchurchOns avontuur eindigt in Christchurch. Na een laatste ontbijt zeggen we onze medereizigers vaarwel en verlaten we het schip voor een transfer naar een hotel in de stad of naar het vliegveld.
Boekingsformulier
Kies het aantal personen, uw gewenste kamerindeling en uw vertrekdatum.

Vertrekdata en prijzen
Om u aan te melden voor een reis gaat u naar de boekingsknop van de betreffende vertrekdatum. Houd bij het boeken rekening met onze vroegboekkorting en bedenk dat sommige reizen snel volgeboekt kunnen zijn, dus boek op tijd!
Indien u het boekingsformulier liever handmatig wilt invullen en per post wilt toesturen, klik hier
Kamerindeling
U kunt bij BirdingBreaks kiezen voor een 'kamer op indeling'. U wordt dan ingedeeld in twee- of driepersoonskamers. Mochten deze niet beschikbaar zijn, dan volgt indeling in éénpersoonskamers (indien beschikbaar). In dat geval zal BirdingBreaks.nl 50% van de kosten voor de éénpersoonskamer voor zijn rekening nemen.
Boekingskosten en VZR Garant
Per boeking worden de volgende Boekingskosten en bijdrage VZR Garant in rekening gebracht:
- Bij 1 persoon: EUR 20,00
- Bij 2 personen: EUR 35,00
- Bij 3 personen: EUR 50,00
- Bij 4 personen: EUR 65,00
Is het totaalbedrag van de reissom hoger dan EUR 12.500,- , dan hanteert BirdingBreaks.nl de volgende staffel:
- Voor boekingen van EUR 12.500 t/m EUR 25.000: een extra toeslag van EUR 7,50 per persoon
- Voor boekingen van EUR 25.000 t/m EUR 37.500: een extra toeslag van EUR 15,00 per persoon
- Voor boekingen van EUR 37.500 t/m EUR 50.000: een extra toeslag van EUR 22,50 per persoon
Bent u er nog niet helemaal uit of moet u nog overleggen voordat u uw reis kunt boeken, neem dan vast vrijblijvend een optie op deze reis! Vertrekt de reis binnen 8 weken, dan is een optie 24 uur geldig. Vertrekt de reis na 8 weken, dan is deze optie 7 dagen geldig. Gedurende de geldigheid van de optie houdt BirdingBreaks de plek voor u vast, zolang er beschikbaarheid is. Loopt de reis eerder vol, dan zullen we u telefonisch of per e-mail benaderen. Nadat de optie is verlopen, kunnen er geen rechten meer aan worden ontleend.
Alle CO2-uitstoot van de groepsreizen wordt door BirdingBreaks gecompenseerd via Stand for Trees.
Kortlopende annuleringsverzekering via a.s.r.
Omdat de kosten van medische verzorging in het buitenland of een onverwachte vlucht naar huis enorm kunnen oplopen, stelt BirdingBreaks een reisverzekering verplicht. Daarnaast wordt een annuleringsverzekering aangeraden. De kortlopende annuleringsverzekering van a.s.r. is er voor reizigers die zowel voor als tijdens hun reis beschermd zijn tegen de kosten van annulering en ongebruikte reisdagen. U kunt de annuleringsverzekering via ons boekingsformulier afsluiten. Wilt u na boeking alsnog een annuleringsverzekering afsluiten, houd er dan rekening mee dat dit binnen een week na het boeken van een reis moet zijn afgesloten. Meer informatie: annuleringsverzekeringen.
Wat is inbegrepen
Inclusief
- Transfer van hotel in Invercargill naar het schip
- Alle excursies met zodiacs
- Department of Conservation gelden en vergunningen
- Alle landexpedities zoals deze in de beschrijving staan
- Alle overnachtingen aan boord
- Alle maaltijden aan boord, incl. koffie/thee en snacks
- Post-expedition trip log
- Engelstalige expeditieleider
Exclusief
- Internationale vlucht
- Visum en immigratiekosten
- Eventuele hotelovernachtingen
- Drankjes, fooien en uitgaven van persoonlijke aard
- Landingfee USD 100,- p.p.
- Bijdrage GGTO Garantiefonds: EUR 15,- (EUR 30,- bij een totale reissom > EUR 10.000,-)
Extra
- Zakgeld voor persoonlijke uitgaven
Overnachting aan boord
Onze schepen hebben meerdere huttypes: de 3-persoons en 2-persoonshutten hebben gedeelde faciliteiten; de overige huttypes (Superior, Superior Plus, Mini Suite en de Heritage Suite) hebben allen een eigen douche en toilet. Alle huttypes zijn op basis van beschikbaarheid.

Heritage Suite, Spirit of Enderby
Hut met ruime lounge en aparte slaapkamer met tweepersoons bed. In de lounge is er nog een eenpersoons bed. In de kamer bevindt zich een bureau, kledi...

Mini Suite, Spirit of Enderby
De Mini Suite heeft een aparte slaapkamer en een tweepersoonsbed, en een eenpersoonsbed of sofa in het lounge-gedeelte. Verder beschikt de hut over ee...


Tweepersoons Superior Plus, Spirit of Enderby
Deze hutten hebben aan beide zijden een eenpersoonsbed. Verder beschikt deze hut over een kledingkast, ladekast, bureau en privé badkamer met douche, ...

Superior, Spirit of Enderby
Deze hut heeft twee ‘bunk-bedden’ boven elkaar. Verder heeft deze hut een kledingkast, ladekast, bureau en een privé badkamer met douche, toilet en wa...

Tweepersoonshut gedeeld, Spirit of Enderby
Deze 2-oersonshut heeft gedeelde faciliteiten: de dichtbijgelegen douche en toilet worden gedeeld met enkele andere ‘main deck cabins’. Aan beide zijd...
Driepersoonshut gedeeld, Spirit of Enderby
Deze 3-oersonshut heeft gedeelde faciliteiten: de dichtbijgelegen douche en toilet worden gedeeld met enkele andere ‘main deck cabins’. De hut heeft t...
- 3-pers. hut: € 4.650
- 2-pers. hut € 4.995
- 2-pers. Superior: € 5.295
- 2-pers. Superior plus: € 5.795
- Mini suite: € 5.995
- Heritage suite: € 6.395
NB: Let op: de prijzen zijn gebaseerd op een koers van 1 EURO = USD 1,14
Deze expeditiecruise begint in Invercargill en eindigt in Christchurch. De internationale vluchten zijn niet inbegrepen.
Vluchtvoorstel
Wilt u van ons een prijsopgave ontvangen voor de internationale vluchten, geef dit dan aan in het boekingsformulier. Wij zullen dan contact opnemen om de opties met u door te nemen. Gereserveerde vluchten moeten voor 100 % worden aanbetaald.
Deze reis wordt begeleid door een Engelstalige expeditieleider.
Het uitgangspunt van elke expeditie is het u zo veilig en comfortabel mogelijk, zo vaak mogelijk, en zo lang mogelijk aan land te krijgen op de bijzondere plekken die we bezoeken. Het expeditieteam bestaat uit zeer ervaren gidsen en naturalisten, die vaak al een groot deel van hun leven door hebben gebracht met het doen van onderzoek in de gebieden die we bezoeken. Het schip wordt bestuurd door een zeer ervaren en enthousiaste Russische kapitein, geassisteerd door zijn bemanning. De keuken wordt bemand door topchefs uit Nieuw-Zeeland en Australië.
Deze zwaarte van deze reis is: gemiddeld. Een gemiddelde conditie is vereist in verband met het in- en uitstappen van de zodiacs. We maken lichte wandelingen aan land.
Houd rekening met wisselende weersomstandigheden. Adequate wind- en waterdichte kleding is vereist.
Paspoort
Voor deze expeditiecruise heeft u paspoort nodig dat na terugkomst nog minimaal 6 maanden geldig is.
Visum
Sinds oktober 2019 geldt een visumplicht voor reizen naar Nieuw Zeeland. U kunt het e-visum aanvragen via: https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas/apply-for-a-visa/about-visa/nzeta
Cash of pinnen?
De Amerikaanse Dollar USD is de standaard munteenheid op het schip. Op het schip wordt echter met een betalingssysteem gewerkt waarbij u aan het eind van de cruise de rekening betaald voor alle uitgaven aan boord. Deze rekening kunt u betalen met cash USD of VISA of MasterCard.
In Nieuw-Zeeland betaalt u met Nieuw-Zeelandse Dollars (NZD): 1 NZD = EUR 0,56. EUR 1,- = 1,77 NZD (koers januari 2024). Kijk voor de actuele wisselkoers op https://www.wisselkoers.nl/.
Fooien
De gebruikelijke fooien aan de bemanning en expeditiestaf wordt op het einde van de reis gegeven en worden daarna eerlijk verdeeld onder de bemanning. U zal aan boord gedetailleerde richtlijnen hierover ontvangen. Een fooi geven is een persoonlijke kwestie en het bedrag dat u wilt geven is geheel uw eigen keuze. Als algemene richtlijn suggereren we een bedrag van 15 tot 20 Amerikaanse dollar per cruise-dag per persoon. Het is het beste voor de bemanning als we hen cash Amerikaanse dollars kunnen geven.
Voor reizen naar Nieuw-Zeeland, de subantarctische eilanden en het Antarctisch gebied worden geen vaccinaties aanbevolen. U kunt overwegen om reisziekte pilletjes mee te nemen.
Niet-roken beleid
Aan boord van onze schepen geldt een niet-roken beleid. U kunt roken in de daarvoor aangewezen ruimtes. Gelieve de wensen van niet-rokers te respecteren.
Om goed voorbereid op reis te gaan staat hieronder een algemene lijst met zaken die we aanraden om mee te nemen. Het is bedoeld als geheugensteuntje bij het inpakken van uw bagage. De lijst is niet compleet, iedereen heeft immers eigen wensen.
Kleding:
Houd rekening met wisselende weersomstandigheden. Adequate wind- en waterdichte kleding is vereist. Daarnaast raden wij aan om mee te nemen:
- Goede wandelschoenen
- Warme en waterdichte kleding
- Regenkleding (poncho en/ of kleine opklapbare paraplu)
- Kleding voor binnen aan boord
- Fleecetrui of een andere warme trui
- Zonnebril
- Een extra bril als u brildrager bent
- Handschoenen / wanten
- Extra veters
- Hoed en/of petje
- Sandalen of slippers voor aan boord
Overig:
- Reisdocumenten (paspoort en visum)
- Kopieën reisdocumenten
- Documenten reisverzekering
- Mobiele telefoon
- Oordopjes
- Zaklamp met voldoende batterijen
- Wekker
- Waterfles voor in het veld
- Lensdoekjes voor optiek
- Verrekijker
- Telescoop en statief
- Camera, lenzen en geheugenkaartjes
- Pen(nen) en notitieboekje
- Vaccinatieboekje
- Zonnebrandcrème en lippencrème
- Kleine EHBO kit (de reisleider heeft deze ook mee)
- Eventueel extra rugzak / cameratas
- Vogelboek(en)
Reisverslagen van deze rondreis
Wat vonden mensen van deze rondreis
In het kort
- 3-pers. hut: € 4.650
- 2-pers. hut € 4.995
- 2-pers. Superior: € 5.295
- 2-pers. Superior plus: € 5.795
- Mini suite: € 5.995
- Heritage suite: € 6.395
NB: Let op: de prijzen zijn gebaseerd op een koers van 1 EURO = USD 1,14
- Unieke en zeldzame expeditie
- Groot aantal endemische planten en vogels
- Thuisbasis van de bedreigde Black Robin
- Expeditiecruise rond de afgelegen eilanden ten oosten van Nieuw-Zeeland
- Bezoek aan UNESCO-werelderfgoedlocaties Antipodes en Bounty-Islands
- Diverse zodiac verkenningen langs de kustlijn van zeer afgelegen eilanden
- CO2-uitstoot gecompenseerd via Stand for Trees!
U kunt deze reis ook privé boeken! Voor meer informatie en prijzen over individuele reizen of maatwerkreizen kunt u contact opnemen via het contactformulier:
