Groenlandse Walvissen en IJsberen
Op zoek naar Walvissen, IJsberen en Ivoormeeuwen
VogelreisNatureBreaksPoolreisExpeditiecruiseGroepsreisExpeditiecruise Groenlandse Walvissen en IJsberen
De naam Spitsbergen is onlosmakelijk verbonden met het hoge noorden, Willem Barentsz, IJsberen en pakijs. Een bijna mythische bestemming die vooral ook op vogelaars een grote aantrekkingskracht heeft. De vergezichten rondom Spitsbergen zullen adembenemend mooi zijn. Het voornaamste doel van deze expeditie is het zoeken naar Groenlandse walvissen en ijsberen in de uiterste randgebieden van het pakijs van de Groenlandse Zee, een gebied waar we ze al eerder in grote aantallen hebben gezien. In een spectaculaire setting van besneeuwde bergtoppen en pakijs speuren we naar Blauwe Vinvis, Dwergvinvis, Bultrug, Walrus, Poolvos en verschillende soorten zeehonden, waarbij we zelfs kans maken op het zien van de eigenaardige witgekleurde Beloega. De meest aansprekende soort is wellicht de IJsbeer waar we nadrukkelijk naar op zoek gaan tijdens deze cruise. Dit is de plek om Ivoormeeuw en Koningseider te zien. Ook de duizenden broedende Kleine Alken en Kortbekzeekoeten zijn een belevenis op zich.
Wildlife op Spitsbergen
Een expeditiecruise naar Spitsbergen biedt enorm veel kansen om pooldieren te zien. Het overgrote deel van het dierenleven speelt zich in het water of dicht bij de kust af. IJsberen zijn vermoedelijk de hoofdattractie in Spitsbergen. Spitsbergen is de grootste wildernis van Europa, er zijn wel zes nationale parken waar de dieren beschermd zijn. Naast de IJsbeer komen er onder andere rendieren, poolvossen, Walrussen, zeehonden en veel Arctische vogelsoorten voor, zoals de Ivoormeeuw, de Rosse franjepoot en de Kortbekzeekoet. De laatste paar jaar worden er ook steeds meer walvissen gezien, zoals Beloega’s, Dwergvinvissen en Bultruggen. Er is zelfs een redelijke kans om een Blauwe Vinvis, de grootste van alle walvissen, te zien in Spitsbergen.
Zomerzonnewende
De zonnewende, of middernachtzon is een natuurfenomeen wat in de zomer voorkomt. De zon is gedurende de volledige 24 uur van de dag zichtbaar, als het niet bewolkt is uiteraard. De zomerzonnewende vindt plaats op 21 juni 2021 om 05:31 in Longyearbyen. Dit moment wordt zonnewende genoemd omdat het punt aan de horizon waarop de zon opkomt en ondergaat stopt en weer de andere kant op gaat. Op deze dag komt de zon niet precies in het oosten op, maar in het noordoosten en gaat weer in het noordwesten onder. Hierdoor is de zon een stuk langer zichtbaar gedurende de dag. Pas in eind augustus gaat de zon voor het eerst weer onder voor een paar minuten.
Ervaar de zomerzonnewende, wanneer de middernachtzon z’n hoogste punt heeft boven de noordelijke horizon op Spitsbergen, op de volgende vertrekdata: 14-06-2022, 15-06-2022, 16-06-2022 en 21-06-2022.
Workshop walvisgeluiden
In deze boeiende audioworkshop geven we je de theoretische achtergrond van verschillende akoestische tools die we je zullen helpen gebruiken om de geluiden van walvissen en zeehonden te lokaliseren en te interpreteren. Deze leuke en informatieve workshop behandelt zowel de theorie als de praktijk van het analyseren van geluiden van zeezoogdieren, waarbij je geen extra uitrusting hoeft mee te nemen.
Wat is inbegrepen
Inclusief
- Alle overnachtingen aan boord
- Alle maaltijden aan boord, incl. koffie, thee en snacks
- Alle landingen en zodiac cruises
- Excursies aan wal en verschillende groepsactiviteiten
- Gebruik van rubberlaarzen en sneeuwschoenen
- Alle lezingen en presentaties aan boord gegeven door ons ervaren expeditieteam
- Diverse havengelden en belastingen
- AECO toeslagen en gouvernementele belastingen
Exclusief
- Internationale vluchten
- Maaltijden aan wal
- Drankjes, fooien en uitgaven van persoonlijke aard
- De gebruikelijke fooi aan het eind van de reis voor personeel aan boord (richtlijnen worden verstrekt)
- Boekingskosten en bijdrage garantiefonds: EUR 20,00 voor de 1e persoon; daarna EUR 15,00 p.p.
Extra
- Zakgeld voor persoonlijke uitgaven
Aangeland in Longyearbyen, het administratieve centrum op het grootste eiland van de Spitsbergen archipel. Geniet voor het aan boord gaan van een wandeling door dit voormalige mijnstadje. Een bezoek aan het houten kerkje en het indrukwekkende poolmuseum zijn zeker de moeite waard.
Misschien onverwacht in het poolgebied, maar in de omgeving van Longyearbyen zijn meer dan 100 plantensoorten te vinden, waaronder veel planten met mooie bloemen. In de vroege avond zal het schip vertrekken en de grote Isfjord invaren. In deze 75 kilometer lange fjord zien we mogelijk al onze eerste walvissen.
Gedurende de nacht varen we naar het noorden, naar Raudfjorden, gelegen in het noordwesten van Spitsbergen. Deze prachtige fjord wordt gedomineerd door spectaculaire gletsjers en een geliefde plek voor Ringelrobben, Baardrobben en vaak ook IJsberen. De kliffen in de fjord bieden ook plaats aan grote kolonies Dikbekzeekoeten en Drieteenmeeuwen.
Dag 3 De magnifieke Monaco gletsjerMogelijk bezoeken we de Liefdefjord en varen daar richting de bijna 5 kilometer lange Monaco gletsjer. Het water voor het gletsjerfront is een interessant foerageergebied voor duizenden Drieteenmeeuwen, maar ook Beluga’s worden hier regelmatig voor de gletsjer gezien.
De Liefdefjord is IJsberen gebied en dit bijzondere roofdier wordt dan ook regelmatig waargenomen in de fjord. Wanneer de fjord vanwege het ijs of weersomstandigheden niet toegankelijk is wordt uitgeweken naar een alternatieve route langs de westkust.
Vandaag varen we de Hinlopen Straat binnen, een hoog-Arctische zeestraat tussen West Spitsbergen en Nordaustlandet. In de monding van deze zeestraat worden regelmatig Blauwe vinvissen gezien en het gebied is de thuisbasis van Walrussen, Baardrobben, Ivoormeeuwen en IJsberen.
We maken een wandeling over de Arctische toendra van het Lomfjordshalvøya en bekijken vanaf de zodiacs de vogelkliffen van Alkefjellet, met zijn tienduizenden Dikbekzeekoeten en Drieteenmeeuwen één van de hoogtepunten van Spitsbergen.
Aan de oostkant van de Hinlopen Straat, op Nordaustlandet, ervaren we mogelijk hoe ‘Life in the Freezer’ moet voelen. Wanneer de ijssituatie onze doorgang door de Hinlopenstraat verhindert wordt er een alternatieve route genomen.
Ten noorden van Nordaustlandet hopen we vandaag het meest noordelijke punt van de reis te bereiken bij de Sjuøyane, oftewel de Zeven Eilanden. Hier bevinden we ons dichtbij de 81 graden noorderbreedte en slechts 1000 kilometer van de geografische Noordpool. IJsberen bevolken deze regio, samen met Walrussen en Ivoormeeuwen.
Mogelijk komen we hier ook pakijs tegen en het schip zal dit dan zeker benaderen om deze witte woestijn te aanschouwen. Het pakijs is de natuurlijke habitat van de IJsbeer en we gaan dan ook pogen dit fantastisch mooie dier hier te zien.
Aan ieder avontuur, hoe mooi ook, komt uiteindelijk een einde. U monstert af in Longyearbyen, met als bagage de diepe indrukken die deze bijzondere reis en de ruige natuur op u gemaakt hebben.
Boekingsformulier
Kies het aantal personen, uw gewenste kamerindeling en uw vertrekdatum.

Vertrekdata en prijzen
Om u aan te melden voor een reis gaat u naar de boekingsknop van de betreffende vertrekdatum. Houd bij het boeken rekening met onze vroegboekkorting en bedenk dat sommige reizen snel volgeboekt kunnen zijn, dus boek op tijd!
Indien u het boekingsformulier liever handmatig wilt invullen en per post wilt toesturen, klik hier
Kamerindeling
U kunt bij BirdingBreaks kiezen voor een 'kamer op indeling'. U wordt dan ingedeeld in twee- of driepersoonskamers. Mochten deze niet beschikbaar zijn, dan volgt indeling in éénpersoonskamers (indien beschikbaar). In dat geval zal BirdingBreaks.nl 50% van de kosten voor de éénpersoonskamer voor zijn rekening nemen.
Boekingskosten en VZR Garant
Per boeking worden de volgende Boekingskosten en bijdrage VZR Garant in rekening gebracht:
- Bij 1 persoon: EUR 20,00
- Bij 2 personen: EUR 35,00
- Bij 3 personen: EUR 50,00
- Bij 4 personen: EUR 65,00
Is het totaalbedrag van de reissom hoger dan EUR 12.500,- , dan hanteert BirdingBreaks.nl de volgende staffel:
- Voor boekingen van EUR 12.500 t/m EUR 25.000: een extra toeslag van EUR 7,50 per persoon
- Voor boekingen van EUR 25.000 t/m EUR 37.500: een extra toeslag van EUR 15,00 per persoon
- Voor boekingen van EUR 37.500 t/m EUR 50.000: een extra toeslag van EUR 22,50 per persoon
Bent u er nog niet helemaal uit of moet u nog overleggen voordat u uw reis kunt boeken, neem dan vast vrijblijvend een optie op deze reis! Vertrekt de reis binnen 8 weken, dan is een optie 24 uur geldig. Vertrekt de reis na 8 weken, dan is deze optie 7 dagen geldig. Gedurende de geldigheid van de optie houdt BirdingBreaks de plek voor u vast, zolang er beschikbaarheid is. Loopt de reis eerder vol, dan zullen we u telefonisch of per e-mail benaderen. Nadat de optie is verlopen, kunnen er geen rechten meer aan worden ontleend.

Alle CO2-uitstoot van de groepsreizen wordt door BirdingBreaks gecompenseerd via Stand for Trees.
Kortlopende annuleringsverzekering via a.s.r. 
Omdat de kosten van medische verzorging in het buitenland of een onverwachte vlucht naar huis enorm kunnen oplopen, stelt BirdingBreaks een reisverzekering verplicht. Daarnaast wordt een annuleringsverzekering aangeraden. De kortlopende annuleringsverzekering van a.s.r. is er voor reizigers die zowel voor als tijdens hun reis beschermd zijn tegen de kosten van annulering en ongebruikte reisdagen. U kunt de annuleringsverzekering via ons boekingsformulier afsluiten. Wilt u na boeking alsnog een annuleringsverzekering afsluiten, houd er dan rekening mee dat dit binnen een week na het boeken van een reis moet zijn afgesloten. Meer informatie: annuleringsverzekeringen.
Wat is inbegrepen
Inclusief
- Alle overnachtingen aan boord
- Alle maaltijden aan boord, incl. koffie, thee en snacks
- Alle landingen en zodiac cruises
- Excursies aan wal en verschillende groepsactiviteiten
- Gebruik van rubberlaarzen en sneeuwschoenen
- Alle lezingen en presentaties aan boord gegeven door ons ervaren expeditieteam
- Diverse havengelden en belastingen
- AECO toeslagen en gouvernementele belastingen
Exclusief
- Internationale vluchten
- Maaltijden aan wal
- Drankjes, fooien en uitgaven van persoonlijke aard
- De gebruikelijke fooi aan het eind van de reis voor personeel aan boord (richtlijnen worden verstrekt)
- Boekingskosten en bijdrage garantiefonds: EUR 20,00 voor de 1e persoon; daarna EUR 15,00 p.p.
Extra
- Zakgeld voor persoonlijke uitgaven
Geschiedenis
De m/v Janssonius is een geheel nieuw en geavanceerd expeditieschip. De Janssonius is een kopie van de Hondius en is het meest geavanceerde schip dat is gebouwd volgens de ‘LR PC6’ klasse en voldoet hiermee aan de laatste en strengste regels van het ‘Lloyd’s Register’ voor ‘Polar Class 6’ schepen. De hoogste Pool klasse notering voor ijsversterkte schepen. Het schip zal ook volledig voldoen aan de verplichte eisen van de ‘Polar code’, opgesteld door de ‘International Maritime Organization’ (IMO) voor het veilig navigeren in en het beschermen van het Pool milieu.
Perfect voor elke expeditie
Onze filosofie voor onze reizen in het Noord- en Zuidpoolgebied blijft het beleven en ontdekken van de bijzondere Pool natuur en we zijn daarom in de eerste plaats gericht op een actief en educatief expeditie-reisprogramma waarbij zoveel mogelijk tijd aan land wordt doorgebracht. We willen de vaarafstanden op zee zo kort mogelijk te houden en focussen ons vanwege de vele natuurliefhebbers aan boord op natuur gerelateerde activiteiten aan land. We hebben daarom een vloot krachtige zodiacs aan boord die snelle landingen op de kusten mogelijk maakt, voor alle passagiers tegelijkertijd. Snel zodiac transport kan gegarandeerd worden door het gebruik van twee aparte gangways met daarnaast ook een binnen in het schip gelegen zodiacplatform dat ook gebruikt kan worden bij speciale outdoor activiteiten zoals kajakken.
Tijdens een expeditie staan er 72 bemanning en stafleden (expeditie en hotelstaf inbegrepen) tot de beschikking van de passagiers. De Janssonius is uitgerust met 2 hoofdmotoren en kan een maximale snelheid behalen van 15 knopen. Een dek is gereserveerd voor het geven van (meertalige) lezingen en presentaties in een grote observation lounge met daarbij een extra lecture room. Het schip biedt een deluxe standaard maar biedt tegelijkertijd ook de bekende gezellige en informele Oceanwide atmosfeer aan boord.
Basisgegevens
Passagiers: 170 in 80 hutten
Bemanning: 72
Lengte: 107.60 meter
Breedte: 17.60 meter
Diepgang: 5.30 meter
IJsklasse: Polar Class 6 (equivalent aan 1A-Super)
Tonnage: 5590 ton
Voortstuwing: 2 x ABC hoofdmotoren; totaal 4,200 kW
Snelheid: 15 knopen
Huttypes
Janssinius biedt deluxe accommodaties voor in totaal 174 passagiers.
1 ruime suite (35 m2)
6 grand suites met balkon (27 m2)
8 junior suites (19 tot 20 m2)
8 superior hutten (20 tot 21 m2)
11 twin deluxe hutten (19 tot 21 m2)
14 twin venster hutten (12 tot 14 m2)
28 twin patrijspoort hutten
2 triple patrijspoort hutten
4 quadrupel patrijspoort hutten
De oppervlakte van de patrijspoort hutten varieert van 12 tot 18 m2. Het maximale passagiersaantal is 196. Een dek is gereserveerd voor het geven van (meertalige) lezingen en presentaties in een grote observation lounge met daarbij een extra lecture room. Het schip biedt een deluxe standaard maar biedt tegelijkertijd ook de bekende gezellige en informele Oceanwide atmosfeer aan boord.
Overnachting aan boord
U krijgt een hut met eigen toilet en douche. Onze schepen hebben meerdere huttypes met eigen faciliteiten.

2-persoons deluxe hut, m/v Plancius
Deze cabines zijn hoek hutten en zijn iets ruimer dan de normale hutten met 2 ramen. Deze hut heeft 2 ramen, 2 bedden, privé douche & toilet, burea...



2-persoons hut met patrijspoort, m/v Plancius
Deze hut heeft 1 raam, 2 bedden, privé douche & toilet, bureau & stoel, flatscreen TV, telefoon & WiFi (extra) , haardroger en voldoende bergruimte....



2-persoons hut met raam, m/v Plancius
Deze hut heeft 1 raam, 2 bedden, privé douche & toilet, bureau & stoel, flatscreen TV, telefoon & WiFi (extra) , haardroger en voldoende bergruimte....



2-persoons hut - Superior, m/v Plancius
Deze hut heeft 2 ramen, 1 2-persoonsbed, 1 bankbed, privé douche & toilet, bureau & stoel, flatscreen TV, telefoon & WiFi (extra) , haardroger, koelka...



3-persoons hut met patrijspoort, m/v Plancius
Deze hut is geschikt voor families met kinderen, of passagiers die geen aparte hut of meer luxueuze hutten vereisen. Deze hut heeft 2 patrijspoorte...



4-persoons hut met patrijspoort, m/v Plancius
Deze hut is geschikt voor families met kinderen, of passagiers die geen aparte hut of meer luxueuze hutten vereisen. U deelt uw hut met anderen. De...



2-persoons deluxe hut , m/v Hondius
Deze hut heeft 2 ramen, 2 stapelbedden, een sofa, privé douche & toilet, flatscreen TV , bureau & stoel, telefoon & WiFi (extra), koffie & thee appara...



2-persoons hut met patrijspoort, m/v Hondius
Deze hut heeft 2 patrijspoorten, 2 stapelbedden, een kleine sofa, privé douche & toilet, flatscreen TV , bureau & stoel, telefoon & WiFi (extra), koff...



2-persoons hut met raam, m/v Hondius
Deze hut heeft 1 raam, 2 bedden, een kleine sofa, privé douche & toilet, flatscreen TV , bureau & stoel, telefoon & WiFi (extra), koffie & thee appara...



2-persoons hut - Superior, m/v Hondius
Deze hut heeft 2 ramen, 1 2-persoonsbed, een sofa, privé douche & toilet, flatscreen TV , bureau & stoel, telefoon & WiFi (extra), koffie & thee appar...



3-persoons hut met patrijspoort , m/v Hondius
Deze hut is geschikt voor families met kinderen, of passagiers die geen aparte hut of meer luxueuze hutten vereisen. Deze hut heeft 2 patrijspoorte...



4-persoons hut met patrijspoort , m/v Hondius
Deze hut is geschikt voor families met kinderen, of passagiers die geen aparte hut of meer luxueuze hutten vereisen. Deze hut heeft 2 patrijspoorte...



Grand suite met privé balkon, m/v Hondius
Deze hut heeft 1 dubbele raam, 1 2-persoonsbed, een sofa, privé balkon, privé douche & toilet, flatscreen TV , bureau & stoel, telefoon & WiFi (extra)...



Junior Suite, m/v Hondius
Deze hut heeft 1 dubbele raam, 1 2-persoonsbed, privé douche & toilet, flatscreen TV , bureau & stoel, telefoon & WiFi (extra), koelkast, koffie & the...



Hondius Suite, m/v Hondius
Deze hut heeft 4 ramen, 1 2-persoonsbed, een sofa, privé douche & toilet, flatscreen TV , bureau & stoel, telefoon & WiFi (extra), koelkast, koffie & ...


Prijzen 2022/2023:
- 4-pers. hut: € 3.450
- 2-pers. hut patrijspoort: € 4.800
- 2-pers. hut raam: € 5.200
- 2-pers. hut Deluxe: € 5.500
- 2-pers. hut Superior: € 6.250
Enkel bij Hondius / Janssonius:
- 3-pers. hut: € 4.300
- Junior Suite: € 6.700
- Grand Suite: € 7.750
Deze expeditiecruise begint en eindigt in Longyearbyen. De internationale vluchten zijn niet inbegrepen.
Vluchtvoorstel
Wilt u van ons een prijsopgave ontvangen voor de internationale vluchten, geef dit dan aan in het boekingsformulier. Wij zullen dan contact opnemen om de opties met u door te nemen. Gereserveerde vluchten moeten voor 100 % worden aanbetaald.
Voor enkele geselecteerde, op de expeditiecruise aansluitende vluchten, zijn transfers en bagageafhandeling tussen de luchthaven, hotels en het schip inbegrepen.
Airport Bus
Indien u geen aansluitende vlucht heeft, kunt u op de luchthaven van Longyearbyen zelf gemakkelijk een transfer naar uw accommodatie regelen, bijvoorbeeld met de Airport Bus (https://svalbardbuss.no/airport-bus.html): de kosten hiervan zijn NOK 75,- (ca. EUR 9,-) per persoon (prijs: juni 2019).
De Engelstalige expeditieleider zal, ondersteund door enkele gidsen per locatie aan boord uitgebreide instructies geven. In sommige gevallen worden ook andere talen door de bemanning gesproken. De expeditieleiders zijn allen experts op de te bezoeken gebieden en zijn ten alle tijde beschikbaar voor vragen of hulp bij de soms lastige determinaties van bijvoorbeeld zeevogels. Naast de expeditieleider en gidsen, bestaat de bemanning van het schip o.a. uit nautische bemanningsleden, hotelmedewerkers, koks en een dokter.
Reisleider BirdingBreaks
Vanaf 10 deelnemers wordt deze cruise tevens begeleidt door een Nederlandstalige reisleider van BirdingBreaks.
Een gemiddelde conditie is vereist in verband met het in- en uitstappen van de zodiacs. We maken lichte wandelingen aan land.
U moet over een goede gezondheid en een redelijke conditie beschikken, en in staat zijn 3 tot 4 uur per landing te wandelen. Hoewel we ook vaak varen om de geplande route te volgen willen we zoveel mogelijk tijd aan land doorbrengen. Het staat u vrij om tijdens een landing aan boord van het schip te blijven, bijvoorbeeld wanneer landingen te vermoeiend of zwaar zijn.
In de poolgebieden zijn weinig tot geen havens of kades om aan te leggen. Om op de afgelegen stranden of rotskusten aan land te gaan gebruiken we 2 zodiacs, stabiele rubberboten. Om deel te nemen aan de landingen per zodiac moet u in staat zijn om van het schip via een zogenaamde gangway, een metalen trap, af te dalen in de zodiac. De bemanning zal u daarbij assisteren. Dit zal steeds beter gaan na een paar keer oefenen. Aan land kan het glad en rotsachtig zijn.
U reist in een afgelegen gebied, zonder toegang tot geavanceerde medische faciliteiten, dus u kunt niet aan deze expeditiereizen deelnemen wanneer u een levensbedreigende aandoening hebt of als u dagelijkse medische zorg nodig hebt.
Omdat het 24 uur lang licht is zal de verleiding groot zijn om lange dagen te maken. Hier zullen we een goede modus in proberen te vinden, improvisatie op het programma is altijd mogelijk.
Houd rekening met lage temperaturen die in combinatie met wind lage gevoelstemperaturen kan geven. Spitsbergen is een van de meest noordelijke gebieden op aarde en de temperatuur zal zelfs in juni nog laag kunnen zijn. Houd rekening met temperaturen tussen de -5 en +5 graden Celcius. Omdat het 24 uur lang licht is zal de verleiding groot zijn om lange dagen te maken.
Paspoort
Voor deze expeditiecruise heeft u paspoort nodig dat na terugkomst nog minimaal 6 maanden geldig is.
Cash of pinnen?
De munteenheid op Spitsbergen is de Noorse Kroon. Kijk voor de actuele koers op: https://www.wisselkoers.nl. In Longyearbyen kunt u Noorse Kronen pinnen en eventueel ook Euro’s wisselen.
Aan boord
Aankopen aan boord worden op rekening van uw hutnummer gezet. Aan het einde van de cruise kunt u deze rekening betalen met creditcard of cash (Euro of US-Dollar).
Fooien
De gebruikelijke fooien aan de bemanning en expeditiestaf wordt op het einde van de reis gegeven en worden daarna eerlijk verdeeld onder de bemanning. U zal aan boord gedetailleerde richtlijnen hierover ontvangen. Een fooi geven is een persoonlijke kwestie en het bedrag dat u wilt geven is geheel uw eigen keuze. Als algemene richtlijn suggereren we een bedrag van 8 tot 10 Amerikaanse dollar per cruise-dag per persoon. Het is het beste voor de bemanning als we hen cash Amerikaanse dollars kunnen geven.
Voor reizen naar het Noordpool-gebied worden geen vaccinaties aanbevolen. U kunt overwegen om reisziekte pilletjes mee te nemen.
Niet-roken beleid
Aan boord van onze schepen geldt een niet-roken beleid. U kunt roken in de daarvoor aangewezen ruimtes. Gelieve de wensen van niet-rokers te respecteren.
Kleding
Houd rekening met wisselende weersomstandigheden. Adequate wind- en waterdichte kleding is vereist.
In lijn met de sfeer van onze expedities is de dresscode aan boord informeel. De passagiers aan boord van onze schepen zijn in het algemeen dan ook praktisch gekleed. Neem vrijetijds- en warme buitensport kleding mee voor alle mogelijke activiteiten. Houdt u er rekening mee dat u ook aan boord veel buiten zal staan, om de prachtige landschappen vanaf het dek te bewonderen, en dat het aan dek glad kan zijn. Neem hiervoor stevige schoenen mee. Draag warme kleding in meerdere lagen omdat het binnen in het schip comfortabel warm is maar aan dek meestal koud. Slippers, Crocs of andere “binnen-schoenen” met een rubberen zool zijn praktisch en comfortabel om binnen te dragen. Tijdens de expeditiecruise worden tevens laarzen uitgereikt.
Daarnaast raden wij aan om mee te nemen:
- Goede wandelschoenen
- Kleding voor binnen aan boord
- Fleecetrui/vest of een andere warme trui
- Warme wind- en waterdichte kleding evt. winterkleding
- Hoed, pet of muts
- Handschoenen en evt. extra tweede paar om over elkaar heen aan te doen
- Thermo ondergoed
- Goede sokken
- Regenkleding (poncho en/ of kleine opklapbare paraplu)
- Scoboderm pleisters tegen zeeziekte. (Verkrijgbaar bij apotheek). Deze pleisters kunnen evt. ook aan boord worden gekocht. Kosten bedragen ongeveer € 5,- per pleister maar de pleister werkt wel ongeveer 3 dagen.
Overige zaken
Om goed voorbereid op reis te gaan staat hieronder een algemene lijst met zaken die we aanraden om mee te nemen. Het is bedoeld als geheugensteuntje bij het inpakken van uw bagage. De lijst is niet compleet, iedereen heeft immers eigen wensen. In de Expedition Manual die u van ons ontvangt vindt u meer informatie over wat mee te nemen en wat juist thuis te laten.
- zaklamp/ hoofdlamp met voldoende batterijen
- wekker
- reisinformatie
- evt. mobiele telefoon (met wekkerfunctie)
- paspoort of identiteitskaart evenals kopieën hiervan
- oordopjes
- waterfles voor in het veld
- zonnebril
- een extra bril als u brildrager bent
- lensdoekjes voor optiek
- extra veters
- verrekijker
- camera en geheugenkaartjes/ imagetank
- evt. laptop
- pen(nen) en notitieboekje
- (hoge factor) zonnebrandcrème en lippencrème
- kleine EHBO kit
- vogelboek(en)
Reisverslagen van deze rondreis
Wat vonden mensen van deze rondreis
9Een deelnemer gaf deze reis een:
29-06-2025In het kort
Prijzen 2022/2023:
- 4-pers. hut: € 3.450
- 2-pers. hut patrijspoort: € 4.800
- 2-pers. hut raam: € 5.200
- 2-pers. hut Deluxe: € 5.500
- 2-pers. hut Superior: € 6.250
Enkel bij Hondius / Janssonius:
- 3-pers. hut: € 4.300
- Junior Suite: € 6.700
- Grand Suite: € 7.750
TOT WEL 1050 EURO KORTING. VRAAG ONS NAAR DE MOGELIJKHEDEN.
Let op: Beperkt aantal hutten vrij.
- Workshop walvisgeluiden
- Speciale cruise voor zoektocht naar Groenlandse Walvissen
- Kans op bijzondere zoogdieren als Walrus en verschillende soorten walvissen
- Aanschouw het indrukwekkende poollandschap
- Varen langs het pakijs
- CO2-uitstoot gecompenseerd via Stand for Trees!
U kunt deze reis ook privé boeken! Voor meer informatie en prijzen over individuele reizen of maatwerkreizen kunt u contact opnemen via het contactformulier:






































